وان آبکاری

آماده سازی وان آبکاری جهت استفاده در فرایندهای آبکاری صنعتی

اولین قدم برای آماده کردن حمام، تمیز کردن وان آبکاری خالی است. ذرات و گردوغبار از طریق جارو کردن و خشکانده خارج گشته و مواد روغنی توسط کهنه آغشته به حلال مناسب پاک شوند. وان های پلاستیکی یا لاستیکی به تمیزکاری بیشتری نیاز دارند.

وان‌های چدنی ممکن است به رنگ‌کاری یا آسترکشی نیاز داشته باشند. وان بعد از عملیات اسید شویی، آبکشی می شود. اگر وان بلافاصله مورداستفاده قرار نگیرد آن را با محلول 1% هیدرو اکسید سدیم یا تری فسفات سدیم پر میکنند تا زنگ نزند. در غیر این صورت مقداری آب به آن ریخته و بعد ترکیبات دیگر اضافه میگردد.

برای نمک‌های حل شونده معمولاً 3/1 وان را پر میکنند ولی برای نمک‌های سخت ـ حل شونده نظیر نمک‌هایی که به حمام‌های غلیظ نیکل اضافه می‌گردند باید از 3/2 وان استفاده کرد.

ترتیب اضافه کردن ترکیبات

ترتیب اضافه کردن ترکیبات مهم است.

برای مثال در آماده کردن حمام سیانید مس، سیانید قلیایی قبل از سیانید مس نامحلول به حمام اضافه می¬شود. ولی ترتیب اضافه کردن کربنات، نمک راشل یا سوزآور خیلی مهم نیست.

نمک‌ها و ترکیبات دیگر باید به‌آرامی به حمام اضافه‌شده و هم‌زمان محلول هم زده شود. این کار ممکن است به‌طور دستی و با یک بیلچه انجام بگیرد. درصورتی‌که نمک‌ها سریع اضافه شوند ممکن است در اثر گلوله ـ گلوله شدن انحلال خیلی سخت انجام بگیرد.

بعد از انحلال کامل همه نمک‌ها وزن مخصوص الکترولیت را توسط هیدرومتر بومه اندازه می¬گیرند. درصورتی‌که وزن مخصوص حمام مناسب باشد، آبکاری آزمایشی روی چند نمونه انجام می¬گیرد. بدین ترتیب مشخص می¬شود که آیا می¬توان از حمام استفاده کرد یا ترکیب آن باید مجدداً تنظیم شود. برای مثال ممکن است pH و عوامل افزودنی به اصلاح نیاز داشته باشند یا تصفیه اولیه لازم باشد.

بعدازاینکه ترکیب حمام در دامنه موردنظر تنظیم گشته و آبکاری آزمایشی انجام گرفت آزمایش را برای شارژ کامل اجرا می کنند تا رفتار جریان ازنظر ولتاژ، اشکال الکتریکی و تماس قلاب‌ها و آویزها به شمش‌های اتصال چک شود.

در آبکاری الکتریکی شستشو دادن، آبکشی، اسید شویی و چربی‌گیری اهمیت زیادی دارد در اینجا هرکدام از عملیات فوق به‌طور مختصر توضیح داده می‌شود:

1) شستشو: این کار توسط انواع تمیزکننده‌های قلیایی انجام می‌گیرد انتخاب نوع آن به موادی که باید شسته شوند و همین‌طور روش شستشو (غوطه‌وری خالص یا با استفاده از سیستم الکتریکی) بستگی دارد. پاک‌کننده‌ها موادی چون فسفات سدیم، هیدرو اکسید سدیم، سیلیکات سدیم، کربنات سدیم، بورات سدیم یا ترکیبی از مواد فوق هستند ولی عموماً حاوی فسفات یا سیلیکات همراه با مقداری کربنات یا هیدرو اکسید هستند. در تمیزکاری الکتریکی قطعات ممکن است قطب آند یا کاتد باشند. تمیزکننده‌های آندی ترجیح داده می¬شوند چون ناخالصی‌های فلزی نمی‌توانند روی قطعات رسوب کنند.

2) چربی¬گیری: قبل از شستشوی الکتریکی چربی گیری انجام می گیرد. به این صورت قطعات را در حلال‌های سرد غوطه‌ور کرده یا در معرض بخار داغ قرار می¬دهند. بخار حلال روی فلز کندانس شده و چربی را حل می-کند.

3) اسید شویی: در فرآیند های آبکاری برای تأمین سطح‌فعال باید فیلم‌های غیر آلی سطح شامل پوسته‌های اکسیدی یا محصولات اکسید از سطح حذف شوند. در غیر این صورت چسبندگی رسوب به سطح کار ضعیف شده و ممکن است رسوب حفره ـ حفره و یا پوسته ـ پوسته گردد.

4) آبکشی: آبکشی ممکن است به‌صورت غوطه‌وری در آب جاری یا با استفاده از اسپری انجام بگیرد. بعضی وقت‌ها برای اطمینان از خارج شدن نمک‌های سطحی ممکن است آبکشی تکرار شود

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با توجه به نوسانات بازار برای استعلام قیمت و سفارش از طریق شماره تماس و واتس اپ 09198797950، کانال تلگرام mat_link و اینستاگرام _mat_link اقدام نمایید