مواد پلاستیکی مورد استفاده در بسته بندی نان

از مواد پلاستیکی مورد استفاده در بسته بندی نان می توان پلی اتیلن (PE) و پلی پروپیلن (PP) را نام برد.

1- پلی اتیلن (PE)

پلی اتیلن یا پلی اتن یکی از ساده ترین و ارزان ترین پلیمرها است.  جامدی مومی و غیرفعال است. این ماده از پلیمریزاسیون اتیلن بدست می آید و بطور خلاصه بصورت PE نشان داده می شود.

انواع پلی اتیلن :

الف) LDPE پلی اتیلن با دانسیته کم

برای بسته بندی نان منجمد از فیلم پلی اتیلن با دانسیته پایین (LDPE) استفاده می شود. گاهی اوقات به جای اتم های هیدروژن در مولکول ، یک زنجیر بلند از اتیلن به اتم های کربن متصل می شود که به آنها پلی اتیلن شاخه ای یا سبک (LDPE) می گویند، چون چگالی آن به علت اشغال حجم بیشتر، کاهش یافته است. دارای نیروی بین مولکولی ضعیف و استحکام کششی کمتری نسبت HDPE است و در برابر روغن مقاومت بسیار ناچیزی دارد اما از مقاومت خوبی در مقابل نفوذ بخار آب برخوردار است.

در این نوع، مولکول های اتیلن به شکل تصادفی به یکدیگر متصل می شوند و ریخت و شکل بسیار نامنظمی را ایجاد می کنند. LDPE معمولاً بصورت فیلم های نازک انعطاف پذیر مورد استفاده قرار می گیرد.

دو ویژگی مهم آن که کاربرد وسیع تر آن را به ویژه در صنعت بسته بندی محصول غذایی موجب می شود عبارتند از :

1-خنثی بودن آن یعنی عدم واکنش با محصول

2-قابلیت دوخت حرارتی آن

این فیلم شفاف بوده و قابل نفوذ به نور است بنابراین در موارد نیاز به همراه آلومینیوم فویل به کاربرده می شود.

ب) HDPE پلی اتیلن با دانسیته زیاد

وقتی هیچ شاخه ای در مولکول وجود نداشته باشد آن را پلی اتیلن خطی (HDPE) می نامند. در بسته بندی نان مورد استفاده قرار نمی گیرد.

 

2- پلی پروپیلن (Poly Propylene (PP

پلی پروپیلن یکی از پر مصرف ترین پلاستیک هاست و امروزه کاربرد فراوانی در صنایع بسته بندی دارد. با وجود آنکه به ازای یک وزن معین، PP کمی گرانتر از پلی اتیلن (PE) است و قابل بازیافت است. پلی پروپیلن پلیمری با دانسیته تقریبی 0.9 گرم بر سانتیمتر مکعب از پلیمریزه شدن منومر پروپیلن به دست می آید. این ماده در برابر رطوبت، روغن ها و حلال های معمولی مقاوم بوده در دمای حدود 170 درجه سانتی گراد ذوب می گردد.

از فیلم پلی پروپیلن (PP) برای به تعویق انداختن بیاتی نان استفاده می کنند. زیرا قابلیت دوخت آن توسط المنت حرارتی بسیار عالی است. در سه نوع خلاصه می شود:

Plan P.P (ساده)

P.P (خطی شده)

Pearlized Borient P.P

ویژگی ها :     

مقاومت در برابر کشش، چگالی کم، بی رنگی، سختی، مقاومت در برابر اسید و باز و حلال ها، غیر قابل نفوذ بودن به روغن و استقامت در برابر ضربه پذیری از ویژگی های پلی پروپیلن (PP)  می باشد.

پلی پروپیلن (PP) به صورت عمده در شش دسته تولید می شود. یکی از آنها ترکیب film/sheet است که در صنایع بسته بندی نان و شیرینی و شکلات کاربرد دارد.

Film :

اصطلاحاً به لفاف های پلاستیکی حداکثر با ضخامت 0.01 اینچ فیلم گفته می شود.

Sheet :

ورقه های پلاستیکی با ضخامت بیش از 0.01 اینچ را گویند.                                             

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با توجه به نوسانات بازار برای استعلام قیمت و سفارش از طریق شماره تماس و واتس اپ 09198797950، کانال تلگرام mat_link و اینستاگرام _mat_link اقدام نمایید